Kadınların vücutlarında karın bölgesinde oluşan çatlakların çıkmasına sebep olan unsurlardan biri de hızlı kilo alıp vermek veya hamilelikten kaynaklanmaktadır. 

KARIN ÇATLAKLARI NEDİR?

Karın çatlakları derideki gevşeme sonucunda meydana gelen yırtılmalardır. Deride meydana gelen bu yırtılmalar sürekli kilo alıp verme sonucunda veya hamilelik sonrasında meydana gelebilir. Bu istenmeyen görünümden kurtulabilmek adına uygulamanız gereken bakım kürlerini sizlerle paylaştık:

MALZEMELER

Bir çorba kaşığı badem yağı

Bir çorba kaşığı toz şeker

Birkaç damla limon suyu

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm malzemeleri homojen bir kıvam alana kadar birbirine iyice karışmasına yardımcı olun. Bu kür hazır olduktan sonra cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir. Bu sayede karın bölgesindeki kan akışı hızlanarak bu bölgedeki yağ oluşumlarının yok olmasına yardımcı olmaktadır.

UYGULAMA BİTTİKTEN SONRA DUŞ ALIN

Bu işlemi yaptıktan sonra ılık bir duş alın. Duş alındıktan sonra bir havlu yardımıyla bu bölgenin iyice ovulması sorunlu bölgeye oldukça iyi gelmektedir. Karın bölgesinde bir kuruma problemi yaşamamak için ise bu bölgeye bir bebek yağı veya nemlendirici uygulaması yapabilirsiniz.