Özellikle hamile kadınların doru bilerek yaptıkları yanlışların özetini geçersek; hamilelik döneminde fazla spor yapmamak, hareketsiz kalmaz, uçak yolculuğu yapmamak ve buna benzer bir çok hareket göz önüne çıkmaktadır. Anne adaylarının doğru bilerek yaptıkları bu yanlışlar gebelik dönemlerinde de rahat olmalarını engelleyerek yanlış yapmalarına sebep olmaktadır.

GEBELİK SÜRESİ 9 AYDIR

Hamilelik regl döneminin son günlerine göre hesaplanmaktadır. Regl olduğunuz güne 7 gün eklenip 3 gün çıkarılarak hesaplanmaktadır. Bu gün hesaplandıktan sonra aynı günün ardından 40 hafta olarak belirlenmektedir. 

ANNE HEM KENDİSİ HEM DE BEBEĞİ İÇİN BESLENMELİDİR

Anne adayının gebelik döneminde alacağı maksimum kilo 8 ve 15 kilo arasında olmalıdır. Ne kadar yediğiniz değil tükettiğiniz besinlerin kalitesi büyük önem taşımaktadır. Anne adayının doğru beslenmesi çok fazla yemek tüketmesinden daha önemlidir.

BEBEK ÇOK SAÇLIYSA ANNENİN MİDESİ FAZLA BULANACAKTIR

Bebeğin saçlarının annenin mide problemleriyle bir alakası olabilir fakat bebeğin saçlarıyla uzaktan yakından bir ilgis bulunmamaktadır.

GEBELİK DÖNEMİNDE UÇAK YOLCULUĞU YAPILMAZ

Hamilelik döneminde seyahat etmenin herhangi bir sakıncası yoktur. Özellikle otobüs, gemi veya tren yolculuğundan ziyade uçakla yolculuğun sanılanın aksine daha çok tercih edilmesi gerekmektedir.

ERKEN DOĞUM BEBEĞE ZARAR VERMEKTEDİR

Erken doğum ne bebek için ne de anne için zararlıdır. Erken doğan bebekler iyi gözetim altında tutuldukları takdirde yaşıtlarının geldiği gelişm düzeyini yakalamaktadır.