Bilim adamları yaptıkları araştırmalar sonucunda, herkesin bayılarak yediği hamburgerin vücuda getirdiği zararları açıkladı. Hamburgerin vücuda zararları nelerdir? Hamburger hakkında tüm bilinmeyenleri sizler için haberimizde bir araya getirdik.

Çok tüketilen bir besin olmasına rağmen hiç sağlıklı bir besin değildir. Hamburgerin aşırı tüketimi birçok sağlık sorununa yol açabilmektedir. Bu nedenle özellikle yetişkin kişiler çocuklarını bu tür gıdalardan uzak tutmalıdır. 

ABD'li bilim adamları, hamburger ve benzeri abur cubur gıdaların beyinde açlık hissini veren merkezi devre dışı bıraktığını ortaya koydu. Teksas Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmalara göre fast food gıdalar tüketmek beyni olumsuz etkileyerek tokluk hissine engel oluyor, sürekli yeme isteği uyandırıyor ve bu etki yaklaşık 3 gün devam ediyor.

Buna göre örneğin cuma günü yenilen bir hamburgerin pazartesi günü duyulan açlıktan sorumlu tutulabileceği öne sürülüyor. Çalışmayı yürüten Profesör Deborah Clegg, ''Normalde beyin karnımız doyduğunda tokluk sinyali verir ancak bazı gıdalarla birlikte beyin bu şekilde işlemez ve geçici olarak kimyasal dengesi bozulabilir'' dedi.

Doymuş yağların vücudun dengesini bozarak onu kandırdığını belirten Clegg, bu besinlerle vücudun ne zaman durması gerektiğini bilemediğini belirtti.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.