23 Ağustos 2019
  • Istanbul 27.22°
  • Ankara 22.78°
  • Izmir 29°
İmsak 04:40
Güneş 06:14
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 20:00
Yatsı 21:27
BIST95.394
Dolar5,7682
Euro6,3874
Altın277,24

Hacamat Nedir, Nasıl Yapılır? Hacamat Hangi Aylarda Yaptırılır? Hacamatın Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Hacamat nedir? Hacamat mevsimi hangi mevsimdir? Kimler hacamat yaptırabilir? Hacamat kısaca deri altında birikmiş , vücutta hastalıklara neden olan toksik kanın vakumlanarak dışarı alınması işlemidir. Hacamat hakkında merak ettiğiniz herşeyi sizin için derledik.

Hacamat Nedir, Nasıl Yapılır? Hacamat Hangi Aylarda Yaptırılır? Hacamatın Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Hacamat çok eski dönemlere dayanan alternatif tıp yöntemlerindendir. 'Hacamat' kelimesi Arapça 'emmek, normal formuna getirmek' anlamlarına gelir. 

Hacamatın iyi geldiği bir çok hastalık vardır. Hacamat, halsizlik, vücut ağrıları, gece körlüğü, alaca, baş ağrısı, diş, göz, kulak gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

HACAMAT NASIL YAPILIR? 

Deri altında toplanmış olan kan, kan özelliğini yitirmiş koyu renkli pelte kıvamındadır ve bağışıklık sistemimizi olumsuz  etkileyerek birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Hacamat ile bu kan alınır. Hacamat uygun zaman dilimlerinde belli aralıklarla adabına uygun olarak yapılırsa, vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların vücutta bıraktığı kalıntılar emilerek bedenimizin normal formuna gelmesine katkı sağlanmış olur.

HACAMATIN FAYDALARI

1.Hacamat, vücudu rahatlatmak için en etkili yöntemdir, stresi azaltır, çabuk sinirlenmeyi engeller, sinirlerin pamuk gibi olmasına katkı sağlar.
2.Hacamat olmak nezle, grip gibi üst solunum yolu hastalıklarında şifa sürecini hızlandırır.
3. Kronikleşmiş bağ ağrılarını geçirmekte önemli rol oynar.
4. Kan yapımını uyarıp, kansızlık (anemi) eksikliğinin tedavisine destek olur.
5. Halk arasında Sara hastalığı olarak bilinen Epilepsi nöbetlerinde nöbet şiddetini ve sayısını azaltır.
6. Tembellik ve uyuşukluğu giderip, vücudu resetler, kendinizi enerjik hissetmenizi sağlar.
7. Baş dönmesi en sık karşılaşılan sağlık problemlerindendir. Hacamat bazı baş dönmesi türlerinin geçmesinde de oldukça etkilidir.
8. Bel ağrısı en sık karşılaşılan ağrı türlerindendir. Hacamat bazı bel ağrısı türlerinin de iyileşmesinde çok etkilidir.
9. Hacamat kısırlık, üreme problemleri ve libido kaybı gibi cinsel sorunların tedavisinde güvenle uygulanabilir.
10. Hacamat yüksek kolesterol, diyabet ve inme tedavisinde önleyicidir veya rahatlama sağlar. Astım, pnömoni ve angina pektorisi hastalığı olan insanlar için çok yararlıdır.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri