Günde 1 adet yumurta tüketmeniz vücut direncinizi yükselteceği gibi yumurtada yer alan kemik erimesini önleyen ve kemiklerinizi güçlendiren kalsiyum bulunur. Bunun yanı sıra yumurtada bulunan D vitamini vücuttaki kalsiyum dengesini sağlayarak dişlerinizin de gelişmesini sağlar.

Günde bir adet yumurta tüketmek vücudunuzu çeşitli bakterilere ve enfeksiyonlara karşı korur. Günde bir adet yumurta yiyerek günlük selenyum miktarının hemen hemen hepsini karşılamış olursunuz. Selenyumda sinir sisteminizi güçlendirerek, ayakta kalmasını sağlar.

Yumurtalar protein kaynağı besinlerdir. Vücut geliştirme egzersizleri yapıyorsanız yumurta yemek size fazlasıyla protein kazandıracak, kaslarınızın gelişmesine yardımcı olacaktır.

Çok düşük yoğunluklu lipoprotein üreten bünyelerin kalp rahatsızlıklarına yakalanma riski daha yüksektir. Yapılan araştırmalarda yumurtanın düşük yoğunluklu lipoprotein taneciklerini genişlettiği ve kalp krizine yakalanma riskinizi azalttığı görüldü.

Yumurta içerisinde bolca protein bulundurmasından dolayı kolay bir şekilde doymanıza yardımcı olur. Böylelikle kan şekeriniz düşmez ve açlık krizlerine girmezsiniz. Günde bir adet yumurta gün içerisinde şiddetli bir şekilde gelen açlık krizlerinin önüne geçer ve kısa sürede kilo vermenizi sağlar.