Günde 2 Bardak Nar Suyuyla Mucizeler Yaratın

Nar suyunun faydalarını öğrendikten sonra mutfağınızdan eksik etmeyeceksiniz...

Günde 2 Bardak Nar Suyuyla Mucizeler Yaratın

İçeriğindeki zengin C vitamini, potasyum ve demir mineralleri bakımından zengin olan nar suyunun sağlığımız açısından faydalarını saymakla bitiremeyiz. Mucizevi meyve olan narın suyu sıkıldığında oldukça fazla yararı mevcuttur. İşte bu faydalardan bazıları...

ZAYIFLAMAYA YARDIMCI

Nar suyu günde 2 bardak tüketildiğinde özellikle göbek bölgesinde ki yağların erimesini kolaylaştırır. Günde 2 bardak nar suyu ile sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün.

KANSERE KARŞI KORUR

Nar suyunda bulunan bileşenlerin kanser hücreleriyle savaşma etkisi ve prostat kanserinde metastaza sebep olan bir kimyasalın etkisinin azalmasını sağlar. Nar suyu kolon kanseri, lösemi gibi kanser türlerinin oluşmasının önüne geçiyor.

ADET SÖKTÜRÜCÜ

Nar suyunun adet döneminde ortaya çıkan şikayetlerin azalmasını sağlaması, bununla birlikte da adet söktürücü etkisi olduğu ifade ediliyor.

KALP KRİZİNİ ÖNLER

Kalp hastalıkları tedavisine ve kan dolaşımına yardımcı olmaktadır. Kalp tıkanıklığının önüne geçer. Kalp krizi riskini en aza indirir.

YEŞİL ÇAYDAN DAHA ETKİLİ

Yapılan araştırmalar sonucunda nar suyunun yeşil çaydan 3 kat daha fazla antioksidan içerdiği belli olmuştur. Sağlık açısından tadını sevmeyerek yeşil çay tüketmek zorunda kalıyorsanız eğer onun yerine nar suyu içebilirsiniz.

KAN BASINCINI DÜŞÜRÜR

Bu konu hakkında insanlar üzerinde yapılan bir çalışma 2 hafta süreyle günde 150 ml nar suyu tüketiminin kan basıncını azalttığını ortaya koymuştur.

DİŞ ETİ İLTİHABINI AZALTIR

Düzenli olarak nar suyu içildiğinde diş etinde oluşan iltihaplara aynı zamanda da ağızda meydana gelen enfeksiyonlarında kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlamaktadır.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri-->