Uzmanların yaptıkları önemli araştırmalar ışığında sadece yatmadan önce atılan bir kahkahanın bile vücuttaki yararlı hormonları harekete geçirerek uyuduğumuzda bile gece boyunca sağlığımızı olumlu yönde etkilemektedir.

Tüm bunların yanında gün içerisinde 10 dakika kadar süren kahkahalar sayesinde vücut kaslarımız yaklaşık 1 saate kadar rahatlayıp hastalıkların önlenmesini sağlıyor.

Mutluluk hormonunun fazla salgılanmasına yardımcı olan gülmek veya kahkaha atmak uyku düzeninizi de olumlu etkilemektedir. Bilinç seviyemizi oldukça yükseklere çıkaran bu durum sayesinde de pozitif olmamak elde olmuyor.

ARAŞTIRMA SONUÇLARI HERKESİ ŞAŞIRTTI!

Araştırma sonuçlarına göre bağışıklık sistemini büyük oranda etkileyen gülme durumu sindirim sistemimize kadar vücudumuzda bir çok bölgeyi iyileştirme gücüne sahiptir. Her sabah egzersiz ve spor yapan insandan daha sağlıklı ve zinde bir görünüm sağlayan kahkaha atmanın zararı bulunmamaktadır. Hem günlük yaşamınızda pozitif duygular beslemenize de katkı sağlamakta hem de tüm işlerinizde size şans getirecektir. Gülmek o kadar büyülü bir durumdur ki etrafınızdaki tüm insanları sararak onlara da yayılmaktadır. Manevi anlamda da bu mutluluğu paylaşmak ruh sağlığınızı olumlu anlamda etkilemektedir.