Gül hastalığı nasıl geçer, gül hastalığı ne kadar sürer, gül hastalığı ilacı, gül hastalığından nasıl kurtulurum, gül hastalığı tedavisi hakkındaki tüm cevaplar, gül hastalığı kesin çözüm ile ilgili detaylar haberimizde...

Roza, rozase ve gülleme gibi adlandırılan gül hastalığı, bir cilt rahatsızlığıdır ve genellikle beyez tenli kişilerde meydana gelir. İlk belirti olarak sivilce gibi oluşur sonra bu sivilcemsi yapı döküntülere dönüşür ve izler meyadana gelir. Oluşan izler bazen iltihaplanır ve yüz bölgesinde yanma hissi oluşur. Eğer gül hastalığı tedavisine geç kalınırsa ciltte kalıcı izler bırakır.

Gül hastalığı sadece yüz değil vücudun her bölgesinde görülebilir. Genel olarak orta yaşlı kişilerde görülür.

GÜL HASTALIĞI NE KADAR SÜRER?

Gül hastalığının tedavi süreci çok uzun ve yorucudur. Gül hastalığı tedavi süreci en az 3 ay sürmektedir. Tedavi esnasında hasta sabırlı davranmazsa sinir, stres, gerginlik ve üzüntü gibi durumlar ortaya çıkacaktır bunun sonucunda ise hastalığın tekrar etmesine neden olacaktır.

GÜL HASTALIĞI TEDAVİSİ HAKKINDAKİ TÜM CEVAPLAR

Tedavi sürecinde ilk dikkat edilmesi gereken şeyler arasında, güneş ışınlarından korunma, olumsuz düşüncelerden çıkma ve gül hastalığını kapatmak için kozmetik ürünler kullanmamak gerekir.

GÜL HASTALIĞI NASIL GEÇER?

Bütün bu önerilere dikkat edildikten sonra doktor gözetiminde antibiyotik jel ya da antibiyotik haplar kullanılmaya başlanır. Doktorunuzun vereceği karar sonrasında lazer tedavisi de uygulanabilir. Lazer tedavisi 30 ya da 45 günlük bir ara ile uygulanır. Lazer tedavis 2 - 3 kez uygulanır.

GÜL HASTALIĞINDAN NASIL KURTULURUM?

Hastalığın tekrarlamaması için sıcak suyla duş almamak gerekir, iltihaplanmaları önelemek için cilt temiz tutulmalı, tedavi sürecinde dışarı çıkıldığında güneş losyonu kullanmak gerekir. Gül hastalığı gözlerede sıçrayabileceği için doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları kullanmalı ve göz temizliği sık sık yapılmalıdır.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.