Göz Nezlesinin Belirtileri Nelerdir?

Göz nezlesi belirtilerine, göz sağlığı hakkında bilinmesi gerekenlere, göz sulanmasına, ışığa karşı göz hassasiyetine galerimizden ulaşabilirsiniz.

Göz Nezlesinin Belirtileri Nelerdir?

HASTALIKLAR GÖZLERDEN ANLAŞILIR

Op.Dr. Şeyda Atabay, gözlerde sulanmanın, ışığa hassasiyetin, burunda akma hakkında bilgiler verdi.Atabay, göz sağlığı hakkında dikkat edilmesi gerekenleri söyledi. Atabay, "Gözlerimiz, hastalıkların, yorgunluğun en yoğun olarak dışarıya yansıtıldığı bir alandır. Yine vücuttaki bir rahatsızlık durumunda gözlerde de belirtiler olmaktadır. Gözlerde sulanma, ışığa hassasiyet, burunda akma ile birlikte görülebilmektedir" dedi.

Genelde vücutta alerjik durumların varlığında olan bu durumun öncelik olarak sadece gözde olabildiği gibi tüm vücutta da alerjik semptomlar olarak başlayabildiğini belirtti. Daha sonrasında ise gözde sulanma, kızarıklık, kaşıntı ile başlayıp sonrasında çapaklanma eklenebilir. 

GÖZ NEZLESİNE NEDEN OLAN DURUMLAR

Bazı durumlarda vücutta kırgınlık ile başlayıp gözlerde sulanma ve ağrı sonradan eklenebilmektedir. Gribal veya mevsimsel olarak gözlenebilmektedir" ifadelerini kullandı. Göz nezlesinin genelde her iki gözde meydana geldiğini ifade eden Op.Dr. Atabay, "Allerjik , virüs, bakteri sebeple olabilmektedir. Virüs ve bakteriyel olduğunda bulaşabilme özelliği gösterir. Her türlü göz nezlesi durumunda bir göz hekimince muayene olunması gerekir. Her türlü göz nezlesi durumunda bir göz hekimince muayene olunması gerekir. 

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri