Cildimizdeki ve özellikle de yüzümüzdeki en hassas bölgemiz hiç kuşkusuz ki göz çevremizdir. Sürdüğümüz kremlerden yaptığımız maskelere kadar hepsi göz çevresi etrafına yapılmaktadır. En hassas bölge olan göz çevresi bakımı için ise farklı kremler ve maskeler kullanmamız gerekiyor. Özellikle 25 yaş üstü herkes özellikle göz çevresi bakımına özen göstermeli, krem ve maskeler ile kırışıklıkların erken dönemde oluşmaya başladığı bu noktalara gereken özeni göstermelidir.

KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI BAKIMI

Parmaklarınıza damlattığınız kayısı yağıyla minik hareketler ile göz çevrenize masaj yaparak kayısı çekirdeği yağını cildinize yedirin. Bu işlemi yatmadan 2 saat önce temiz bir cilde uygulayın ve sonrasında herhangi bir işlem yapmadan uyuyun. Düzenli olarak bu bakımı yaptığınızda göz çevrenizin çok daha bakımlı ve parlak bir hale geldiğini göreceksiniz.

BUĞDAY YAĞI BAKIMI

Tarihi geçmemiş olan buğday yağını aktardan alıp temiz ve kuru cildinize akşam yatmadan önce yüzük parmaklarınıza sürdüğünüz buğday yağı ile masaj yaptıktan sonra başka bir işlem yapmadan uykuya dalabilirsiniz. Özellikle yüzük parmağınızı seçmenizi istememizin sebebi ise en hafif dokunuşu gerçekleştirebilecek parmağın yüzük parmağınız olmasıdır. Özellikle göz çevresi gibi hassas bölgelere fazla baskı uygulanmamalı, baskı şiddeti kontrollü olmalıdır. 

SALATALIK BAKIMI

Fazlaca inanılmayıp kullanılmayan yöntem olan salatalık maskesi aslında cilt için oldukça faydalı. Taze bir salatalığı alıp doğrayarak bastırmadan göz çevrenize koyup bekleyin. Yarım saat bekledikten sonra salatalığı gözlerinizin üzerinden alabilirsiniz. Salatalıkta mevcut olan yüksek nem göz çevrenizi rahatlatmış olacaktır. Eğer gözaltı torbalarından şikayetçiyseniz dondurduğunuz salatalık dilimlerini gözünüzün üzerinde bir süre bekleterek bu sorununuzu çözüme ulaştırdığınızı görmüş olacaksınız.

PAPATYA ÇAYI MASKESİ 

Özellikle uyku evresinde yapılması gereken bakımlardan biri olan papatya çayı maskesiyle uykusuzluk sorununa da dur diyebilirsiniz.