Cildimizdeki ve özellikle de yüzümüzdeki en hassas bölgemiz hiç kuşkusuz ki göz çevremizdir. Sürdüğümüz kremlerden yaptığımız maskelere kadar hepsi göz çevresi etrafına yapılmaktadır. En hassas bölge olan göz çevresi bakımı için ise farklı kremler ve maskeler kullanmamız gerekiyor. Kırışıklıkların erken dönemde oluşmaya başladığı bu noktalara gereken özen gösterilmelidir.

KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI BAKIMI

Parmaklarınıza damlattığınız kayısı yağıyla minik hareketler ile göz çevrenize masaj yaparak kayısı çekirdeği yağını cildinize yedirin. Bu işlemi yatmadan 2 saat önce temiz bir cilde uygulayın ve sonrasında herhangi bir işlem yapmadan uyuyun. 

BUĞDAY YAĞI BAKIMI

Buğday yağını aktardan alıp temiz ve kuru cildinize akşam yatmadan önce yüzük parmaklarınıza sürdüğünüz buğday yağı ile masaj yaptıktan sonra başka bir işlem yapmadan uykuya dalabilirsiniz. 

SALATALIK BAKIMI

Taze bir salatalığı alıp doğrayarak bastırmadan göz çevrenize koyup bekleyin. Yarım saat bekledikten sonra salatalığı gözlerinizin üzerinden alabilirsiniz. Salatalıkta mevcut olan yüksek nem göz çevrenizi rahatlatmış olacaktır. 
PAPATYA ÇAYI MASKESİ 

Özellikle uyku evresinde yapılması gereken bakımlardan biri olan papatya çayı maskesiyle uykusuzluk sorununa da dur diyebilirsiniz.