Özellikle son yıllarda gıda takviyelerine ve vitaminlere yoğun bir rağbet yaşandığını gözlemliyoruz. Nüfusun neredeyse yarısı çeşitli içeriklere sahip gıda takviyeleri kullanmakta ve içeriğinde çok fazla şey bulunan bu ürünler için oldukça yüklü paralar harcamaktadırlar. Şehir hayatı içerisinde hızlı bir tempoya sahip olan kişilerin bu tempo içerisinde hasta olmaya ne yazık ki zamanları kalmıyor. İnsanların takviye gıdaların onlara enerji verdiği ve hastalıklardan koruduğu düşüncesi bu taleplerin ve kullanımların en önemli sebebidir. 

ÖNCELİK GERÇEK BESİNLERDEN YANA OLMALI

Sağlığınıza büyük bir fayda sağladığını düşündüğünü doğal takviyeleri kullanmak yerine dengeli ve düzenli bir beslenerek vücudunuza ihtiyaç duyduğu gıdaları doğrudan sunmayı tercih etmelisiniz. Dışarıdan aldığınız doğal takviyeler asla gerçek besinlerin yerini tutmamaktadır.

FAZLA OLAN HER ZAMAN İYİ DİYE BİR KURAL YOK!

Farklı yeme alışkanlıklarının mevcut olduğu dünya üzerinde gıda takviyelerinin ortaya çıktığı ve gerçekleştirildiği bölgeler de bu sebeple büyük bir önem taşımaktadır.

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ OLMAK GEREKİYOR!

Üzerinde somut bilgiler yazmayan gıda takviyelerinden tüketici bilinci ile uzak durmanız hem maddi hem de manevi kayıpların önüne geçmenizi sağlayacaktır.