Fıtık Tedavi Edilmezse Başka Hastalıklara Neden Olabilir

Çalışma koşulları, ağır kaldırmak, yanlış hareket yapmak ve benzeri birçok durum fıtık oluşmasına neden olabilir. Bel ve boyun fıtıklarında zamanında ve doğru tedavi uygulanmazsa ilerleyen yıllarda farklı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir.

Fıtık Tedavi Edilmezse Başka Hastalıklara Neden Olabilir

Fıtık Tedavi Edilmezse Başka Hastalıklara Neden Olabilir

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Eyüp Genç, bel ve boyun fıtığına doğru ve zamanında uygulanacak olan tedavinin önemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizin içeriğinde…

‘OMURİLİK TÜMÖRÜNE NEDEN OLABİLİR’

Toplum içerisinde çok sık karşılaşılan bir rahatsızlık olan bel ve boyun fıtıkları ciddi iş gücüyle vakit kaybına sebep olduğunu aktaran Opr. Dr. Eyüp Genç, ‘Ağır işlerde çalışan, sürekli oturarak iş yapan, masa başı çalışanları ve sürekli ayakta çalışan kişilerde sıklıkla bu rahatsızlığa rastlanır. Zamanında ve doğru tedavisi yapılmadığı takdirde omurgada bozulmalara, omurga kanal darlığına bağlı yürüme mesafesinde kısalma, bacaklarda uyuşma, omurgada eğrilik, bel kayması gibi hastalıklara da neden olabilir” uyarısında bulundu.

Bel ve boyun bölgesinde ağrı olan ancak kuvvet kaybı olmayan kişilerin ameliyatsız tedavi edilebileceğini belirten Genç, ‘Uzun süreli boyun ağrılarının sebepleri arasında bel fıtığı, enfeksiyon hastalıkları, omurilik tümörleri gibi rahatsızlıklar yer almaktadır. Ağrılarınız geçmiyorsa uzman bir hekime başvurmanız sağlığınız açısından önem arz etmektedir’ diye konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR