Evinizde Uygulayabileceğiniz Diş Bakımı Önerileri!

Diş temizliği için dişçilerde çok vakit kaybetmenize artık gerek kalmadı. Dişleriniz için evde kolayca yapabileceğiniz bakım ve temizlik kürleri bulunmaktadır. Bu bakım önerilerinden bazılarını sizler için sıraladık.

Evinizde Uygulayabileceğiniz Diş Bakımı Önerileri!

Doğru diş temizliği yapabilmek dişlerimiz ve sağlığımız için büyük önem taşır. Diş temizliğimizde diş taşlarının da tamamen temizlenmesi oldukça önemlidir. Diş taşları diş etlerimizde oluşan kireçimsi bir görüntüye sahip olan bakteri yuvalarıdır. Bu bakterilerin dişlerimizden tamamen arınabilmesi için evde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle bir temizlik yapabilirsiniz. İşte doğal yoldan diş temizleme yöntemleri...

KARBONAT

Evde kolayca diş taşı temizliği yapmanız için gereken tek şey karbonat. Karbonat ı diş fırçanıza sürerek ardından dişlerinizi bununla fırçalayabirsiniz. BU uygulamada dikkat etmeniz gereken tek nokta karbonat tuzlu bir madde olduğundan bu maddeyi diş etlerinize ve dilinize değdirmeden uygulama yapmanız olacaktır.

KAHVE TELVESİ

Kahve telvesini uygulayış tarzınız da aynı karbonattaki gibi diş fırçasına alacağınız kahve telvesiyle dişlerinizi dairesel hareketlerle fırçalamak olacaktır. Bu uygulamayı günde en fazla bir kere olmak üzere tekrarlarsanız dişlerinizdeki farklılığı görebileceksiniz. Bu uygulamayı yaparken dişlerinizi tahriş etmemesine özen göstermeniz gerekiyor. Bunun yanında dişlerinizi çeşme suyuyla yıkadığınız için diş taşlarının önlenmesi teknik olarak mümkün değildir. Bu yüzden dişlerinizi 6 ayda bir doktor kontrolunde temizletmeniz gerekebilir.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri