Makyaj temizleme sütleri genellikle içeriğinde barındırdıkları nemlendirici maddeler sayesinde oldukça yararlı bir ürün haline dönüebiliyorlar. Özellikle sütün dinlendirici özelliği cildimize esneklik kazandırırken bunun yanı sıra makyajımızın da derinlemesine temizlenmesi adına oldukça yardımcı olmaktadır.

ORGANİK TEMİZLEME SÜTÜYLE MÜKEMMEL BİR CİLDE SAHİP OLUN!

Gözenekleri temizleyen ve cildi arındıran cilt temizleme sütünü ekonomik yöntemlerle evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Cilt bakımınız için her zaman fazla harcama yapacak bütçeniz yoksa kullandığınız bazı ürünler için daha ekonomik alternatifler kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam cildimizi arındırmak için ihtiyaç duyduğumuz temizleme sütünü evdeki malzemeler ile de yapmanız mümkün.

CİLT TEMİZLEME SÜTÜ HAZIRLANIŞI

Bir salatalığı kabuklarıyla birlikte rendeleyin ve 1 su bardağı süt ile karıştırıp kaynatın.

Kaynama işlemi gerçekleştikten sonra soğumaya bırakıp süzün.

Salatalıklı temizleme sütünüzü boş bir tonik şişesine koyarak pamuk yardımıyla sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak cildinize uygulayabilirsiniz.

Uygulama kolaylığı sağlayan bu karışımı serin ve güneş görmeyen bir yerde kolaylıkla saklayabilirsiniz. Bu sayede hiç bozulmadan sürekli kullanım sağlayabileceğiniz içeriği doğal olan yararlı bir makyaj temizleme sütüne sahip olmuş olacaksınız.