Ergenlik Dönemindeki Kızlarınıza Dikkat Edin!

Genç kızlar ergenlik dönemlerini genç erkeklere göre daha duygusal yaşarlar...

Ergenlik Dönemindeki Kızlarınıza Dikkat Edin!

Genç kızların kendinleri ile olan iletişimleri o kader derindir ki tüm pürüzleri görürler. Her ergenlik böyle değildir, sadece genç kızların ergenliği böyledir. Çünkü ergenlik döneminde her şeyin istedikleri gibi olması konusunda inatçı davranırlar.

Anne bu konuda iyi bir gözlemci olmak zorundadır. Genç kız yaşadığı sorunları en iyi anlayan kişinin annesi olduğunu bilmelidir. Anne, bu dönemde kızından uzaklaştığında bu uzaklığı yakınlığa dönüştürmek için uygun bir şans ömrü boyunca bir daha elde etmeyecektir. Çünkü çocuğun en önemli ve en acil destek beklediği dönem ergnelik dönemidir.

Mutlu olmak için etrafından beklentileri vardır, ailesiden ve arkadaşlarından. Tüm bunlar için tek etkenin kendisi olduğunu fark etmeyecek kadar mantıklı düşünemez. Dünyayı, duyguları yeni yeni tanımaya başladığı için deneyimsizliği özet olarak mutsuzluğudur.

Dram kraliçelerinin dramlarını anlamaya çalışın, hak verin. Düşüncelerini yargılamayacağınızı bilmesini sağlayın ve bu dönemi az hasarla geçirmesi için elini tutun. Anne, abla bunun için vardır ve yardımcı olmalıdırlar.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri