Yağ Yakıcılar

Yağ yakıcı supplementler, yağ yakımını hızlandırarak kas kütlenizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Bunlar genellikle sağlıklı gıdalardır.

Yağ yakıcıların kullanım amacı vücudun yağ dokusundan kurtulmasını sağlamaktır. İçeriğindeki bileşenler yardımıyla bunu pek çok farklı yönden destekleyebilirler; metabolizma hızlandırma, iştahı azaltma, yağ asitlerini taşıma, gibi…

Yağ yakıcı takviyeler kategorisinde 3 ayrı takviye türü bulunuyor. Bunları şöyle sıralayabiliriz…

L-Karnitin

L-Karnitin vücuttaki yağ hücrelerinin mitokondriye normalden çok daha hızlı bir biçimde ulaşmasına yardımcı olur ve o yağ hücrelerinin yakılıp enerjiye dönüşmesini sağlar.

CLA

CLA kırmızı et ve süt ürünleri gibi belirli besinlerde bulunan bir yağ asidi türüdür. Çok güçlü bir antioksidan olan CLA’nın yağ yakım sürecindeki asıl görevi vücutta kötü yağların depolanmasına mani olarak metabolizmayı hızlandırmaktır.

Termojenik Ürünler

Termojenik ürünler CLA ve L-Karnitin’e oranla daha ileri seviye ürünlerdir. Esas amaçları özel bitkisel içerikleriyle metabolizmayı hızlandırarak vücut ısısını yükseltmektir. Termojenik ürünleri spor yaptığınız günlerde kullanabileceğiniz gibi spor yapmadığınız günlerde de kullanabilirsiniz.

EN İYİ YAĞ YAKICILAR

Grenade Thermo Detonator

İyi oranda yeşil çay, acı biber, turunç, yeşil kahve, fenilalanin içermektedir. Kafein miktarı fazla gelebilir. Bu sebeple dozu, ürünün tavsiye ettiğinden az alarak başlatmalısınız.

Hardline Thermo L-Karnitin

L-Carnitine ve kafein içermektedir. Fiyat – performansı iyi, sıvı karnitin.

Weider L Carnitine Liquid

Saf karnitin, C vitamini içermektedir. Spor salonuna tüm kutuyu götürmenize gerek kalmaksızın ampüllerle kullanabilirsiniz.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.