Et yemekleri sofralarımızın en gözde yemeklerindendir. Ancak pişirmesi de ele bulaşan kokusunu çıkarmak da bir hayli zordur. Ev kadınlarını rahatsız eden bu durumdan kurtulmak için birkaç püf noktası bulunuyor. Kurban bayramının yaklaştığı şu günlerde bu bilgi çok işinize yarayacak. Artık et doğramak kabus olmaktan çıkacak. İşte et kokusunu elinizden çıkarmanın yolları;

SİRKE

Sirke bilindiği üzere birçok leke ve eşya temizleme işleminde sıkça kullanılır. Ele sinen et kokusunu çıkarmada da sirkeden faydalanırız. Sirkenin asitli yapısı sayesinde ele sinen et kokusu kolaylıkla çıkar. Sirke ile et kokusundan kurtulmak için avucunuza bir miktar sirke dökün. Elinize döktüğünüz sirke ile avucunuzu 3-4 dakika ovalayın. Ellerinizi yeterince ovaladıktan sonra elinizi yıkayın. 

ÇAY

Her gün içtiğinizin çay elinizdeki et kokusunu çıkarmada size yardımcı olabilir. Demlediğiniz çaydan bir miktar elinize dökünüz ve birkaç dakika elinizi ovalayın. Bu işlemi yaparken çayın sıcaklığına dikkat edin ve elinizi yakmamaya çalışın. Ellerinizi ovalama işlemi bittikten sonra sabun ile yıkayın.

LİMON

Limon parçasını veya limon suyunu elinizdeki et kokusunu çıkarmak için kullanabilirsiniz. Elinize birkaç damla limon sıkın ve 2-3 dakika boyunca ovalayın. Bu işlemi limon parçası ile de yapabilirsiniz. Ovalama işlemi bittikten sonra sabun ile ellerinizi yıkayın. 

DİŞ MACUNU

Her gün diş sağlığınız için kullandığınız diş macununu elinizdeki et kokusunu çıkarmak için kullanabilirsiniz. Bir miktar diş macununu elinize sıkın. Ellerinizi bu şekilde 5 dakika kadar ovalayın. Ellerinizi iyice ovaladıktan sonra yıkayın.