Dişlerinde çarpıklık, açıklık ya da düzensizlik ile ilgili sıkıntısı olan, ortodontik tedavi yaptırmaya veya diş teli kullanmaya yanaşmayan birçok kişi çareyi görünmeyen diş tellerinde buluyor.

Lingual Ortodonti Uzmanı Dr. Cem Caniklioğlu, tekniğin bireye özel olarak hazırlandığını ve dişlerin iç yüzeylerine yapıştırılan ortodontik aygıt ve tellerle diş pozisyonlarının düzeltildiğini ifade etti.

ÖN YÜZEYDE TELLER GÖRÜNMÜYOR

Dişlerinde çarpıklık, açıklık ya da düzensizlik ile ilgili problemi olan birçok kişi estetik kaygılardan dolayı ortodontik tedavi yaptırmaya veya diş teli kullanmaya sıcak bakmıyor. Görünmeyen diş tellerinin kullanıldığı Lingual Ortodonti ise her yaştan herkesin sağlıklı dişlere, estetik bir görünüm ile kavuşmasını sağlayarak diş teli kullanımı konusundaki korkuları azaltıyor.

Lingual Ortodonti Uzmanı Dr. Cem Caniklioğlu, tekniğin kişiye özel olarak hazırlandığını ve dişlerin iç yüzeylerine yapıştırılan ortodontik aygıt ve tellerle diş pozisyonlarının düzeltildiğini ifade ederek, “Teller ön yüzeyden görünmediğinden dolayı estetik olarak sizlere avantaj sağlıyor” açıklamasında bulundu.

Görünmeyen diş tellerinin son dönemlerde çoğunlukla tercih edilen uygulamaların başında geldiğini söyleyen Dr. Caniklioğlu, dişlerin dışarıdan görünen yüzeylerinin hiçbir şekilde etkilenmediğini belirterek, bu tedavi ile dişlerdeki düzelme sırasında özgürce gülümsenin ve konuşmanın mümkün olabildiğini ifade etti.