Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan Gülay Öcü, zihinsel engelli 3 kardeşine ve hastalanan annesine adeta bir bebek gibi bakıyor.

Cabir (29), Tülay (28) ile Osman Öcü (25), küçük yaşlarda geçirdikleri ateşli hastalık sonucu zihinsel engelli oldu. 3 kardeşin bakımını 2002 yılına kadar anne Şerife Öcü üstlendi. Anne Öcü, 15 yıl önce beynindeki damarın tıkanması sebebiyle ameliyat edildi.

Annesinin de engelli olması üzerine Gülay Öcü (31), ona ve kardeşlerine bakmaya başladı. Öcü, annesini ve kardeşlerini kendi elleriyle yediriyor, zaman zaman dışarıya çıkarıyor.

Gülay Öcü yaptığı açıklamada, annesinin rahatsızlanarak ameliyat edilmesinin ardından bir daha sağlığına kavuşamadığını anlattı.

"MECBUREN OKULU BIRAKTI"

Annesine ve kardeşlerine bakacak başka kimseleri olmadığına işaret eden Öcü, o günden bu yana ailesi ile ilgilendiğini belirtti. Öcü, "Çocukluğumdan beri infaz koruma memuru ya da polis olmak isterdim. Okulda derslerim de iyiydi ama anneme ve kardeşlerime bakacak kimsem yoktu. Mecburen okulu bıraktım." dedi.

Öcü, "Ne yapacaksın, annemi ve kardeşlerimi bırakamıyorum. Vicdan el vermiyor. Yani insanın içinde Allah korkusu olduktan sonra." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Star