Duş Alırken Klozet Kapağı Açık Kalırsa Ne Olur?

Klozet kapağını açık bırakanlar dikkat! Zaten normalde kullanılmadığı zamanlarda kapatılması gereken klozet kapağı, duşa girdiğinizde mutlaka kapalı durumda olmalı. Duş esnasında açık kalan klozetten yayılan bakterilerin nerelere ulaştığına inanamayacaksınız!

Duş Alırken Klozet Kapağı Açık Kalırsa Ne Olur?

Duş Alırken Klozet Kapağı Açık Kalırsa Ne Olur?

Keyifli bir duş için banyoya girdiğinizde herşeyi unutun ama klozet kapağını kapatmayı unutmayın. Zira açık bırakılan klozetler etrafa hatta diş fırçanıza bile bakteri saçabilir.

KAPAĞI KAPATIN KURTULUN!

Klozet tuvaletler banyoda en sık bakteri üreyen yer. Sifonu çekmek de her zaman tam fayda sağlamıyor.

Eğer klozet kapağınız açık halde duşa girerseniz, sıcak ve nemli hava, banyonun her yerine yayıldığı gibi klozetinizin içine ve çevresine de yayılır. Eğer kapağı açıksa oluşan nemli ve sıcak havanın etkisiyle bakteriler hızla çoğalıp nemli hava vasıtasıyla banyonun her yanına yayılmasına sebep olur. 

Yapılan araştırmalar klozet kapağı açık şekilde duş alınan bir banyoda klozet bakterilerinin diş fırçalarına bile yapıştığını gösteriyor. Hiç birimiz klozet bakterisiyle dişlerimizi fırçalamak istemeyiz tabiki.

DUŞ BİTİNCE DE HEMEN AÇMAYIN!

Banyonuzda hijyeni korumak ve sağlıklı kalmak istiyorsanız, klozetin kapağını kapatın ve sifona basın. Ardından duşunuzu alın. Duştan çıktıktan sonra banyodaki nemli ve sıcak hava dağılmadan kapağı açmayın.

 

Son Dakika Sağlık Haberleri içn sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri