Vereceğiniz kiloların belirlenmesi bu diyet programında oldukça önemlidir. Özellikle bir hedef belirleyerek o hedefe doğru çalışmaya başlamak en büyük motivasyon kaynağınız olacaktır. Dengeli ve düzenli bir beslenme planının yanında düzenli egzersiz programlarının da uygulanması hem daha hızlı hem de daha etkili bir zayıflama düzeninin kapılarını aralamanıza yardımcı olacaktır.

Çok acıktığınızda bu açlığınızın çorbayla veya daha hafif olan sebze meyvelerin tüketilmesiyle giderilmesi oldukça faydalı ve sağlıklı bir seçim olacaktır. Zayıflamanız için en yardımcı besinlerden bir tanesi olan protein içerikli yiyecekler tüketmek de bu isteğinize kavuşmanız için size destek olacaktır. Özellikle süt ürünlerinin fazlaca tüketilmesi hem kas sisteminizin tekrar yapılanmasını sağlayacak hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Doğumdan sonra kalan kilolardan kurtulmanın bir diğer yolu ise günde 14 bardak su tüketilmesi olacaktır. Bu durum vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olarak daha düzenli bir şekilde kilo kontrolü sağlamanıza yardımcı olacaktır. Tüm bunların yanında ayrıca cilt sağlığınızı için de bu alışkanlığın büyük faydası olmaktadır.