Hangi yüzyılda olursanız olun kadınların vazgeçilmezi olan bitkisel içerikli ürünler ve bitkiler cilde sağladığı faydalarla hep bir adım önde olmaktadır. Hem cep dostu hem de sağlıklı olmasıyla bu bitkisel içieriklerin cilde uygulanması cilt bakımının daha etkili olmasına da yardımcı olmaktadır. İşte bu uğurda kullanabileceğiniz besinler ve cilde sağladığı o faydaları;

NARIN CİLDE FAYDALARI

Muhteşem bir antioksidan kaynağı olan nar, yaşlanmaya başlayan cilt üzerindeki ufak kırışıklıkları, lekeleri ve ölü hücreleri almada oldukça başarılı bir meyvedir. Eğer sivilcelerden şikayetçiyseniz nar bu konuda da sizin için çok büyük bir etki sağlayacaktır.
önemli bir rol oynar.

YABAN MERSİNİNİN CİLDE FAYDALARI

Yaban mersini özellikle gençliğini yeniden kazanmak isteyenlerin en çok tükettiği ve tercih ettiği meyveler arasında yer alıyor. Haftada bir ya da iki kez yaban mersini maskesi uygulayarak siz de yıllara ve yaşlanmaya meydan okuyabilirsiniz.

HAVUCUN CİLDE FAYDALARI

Hem sağlıklı hem de lezzetli bir sebze olan havucun cilt üzerindeki etkileri de oldukça yüksek. Sadece göz sağlığında değil, cilt sağlığında da oldukça etkili olan havucun yararları arasında; sivilceleri ortadan kaldırması, çatlak ve kırışıklıkları iyileştirmesi, cildin gözeneklerini temizlemesi ve sıkılaştırması, cildi canlandırması ve güzelleştirmesi sayılabilir.

BİBERİN CİLDE FAYDALARI

Cildiniz için tercih edeceğiniz tatlı biber sayesinde cildiniz neme doymu ve bir o kadar da parlak bir görünüme sahip olacaktır. Bu görünüme sahip olabilmek için biberi ikiye ayırıp iç tarafını yüzünüze uygulamak olacaktır.