Sürekli vermek isteyip de veremediğiniz fazla kilolarınızdan kurtulup ardından kalan son kilolarınızı veremiyor musunuz? Bu kalan kiloları da vermek amacıyla bazı püf noktalarına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu kalan kilolar da direnç kilosu olarak adlandırılırken bu kiloları verebilmek artık çok kolay!

Bu kiloları verebilmek için biraz sabır gerekiyor ve bu kilolardan kurtulmak biraz çaba gerektiriyor. Özellikle hayatınızdan sporu eksik etmemeniz için direnç gösteren bu kiloları da egzersiz yapmadan verebilmek neredeyse mümnkün değil! Bu zamanlarda edindiğiniz alışkanlıklar ileriki safhalarda daha bilinçli ve sağlıklı yaşam biçimine sadık olmanızı sağlayacaktır.

Uzun süren spor hayatınız yoksa ve bu alışkanlığı edinmediyseniz sadece kalan kilolarınız hatrına bu alışkanlığı edinmek bile sizin için fayda sağlayacaktır. Uzun süreler boyunca hiç spor yapmamışsanız bu durumu bir fırsata çevirebilirsiniz. Yapmanız gereken sporu düzenli bir şekilde yaparak hayatınıza alabilmek. Ne yediğinize de aynı oranda dikkat edebilmek de gerekiyor. Özellikle vücudu susuz bırakmamak ve günlük su ihtiiyacının yeteri kadar karşılanması oldukça büyük bir önem taşıyor.