Refleks tedavi yöntemi diyabetli hastaların umut ışığı olarak gördükleri bir yöntem olmakla beraber uzmanlar bu tedavi yöntemiyle ilgili hastalara şu bilgileri verdi;

Refleks teraip ellerde ve ayaklarda uygulanan oldukça da rağbet gören teknolojik bir tedavi yöntemidir. Hormonların düzenli işleyişini sağlayarak beyne hastalıkla ilgili olumlu sinyaller göndermektedir. İnsülin miktarının yetersiz veya fazla olması durumlarında oldukça işe yarayan bu yöntem bu tür durumlar şeker artış hızını da önemli ölçüde etkiler. Bunun yanı sıra yediğimiz yiyeceklerde yeterli oranda glukoz bulundurulması sebebiyle vücudumuza fazla gelen şekerin atılmasında da büyük rol oynayan bu tedavi yöntemiyle bu hastalıktan kurtulmak oldukça kolay olmaktadır.

Vücutta denge unsuru yaratarak yararlı besinleri depolarken zararlı besinlerin atılmasına büyük ölçüde yarar sağlayan bu tedavi yöntemiyle artık hastalık yüzünden şikayet etmenize gerek kalmayacak. Bununla ilgili denge unsuru yaratacak tedavi yöntemleri diyabet hastalarının her zaman başvurabilecekleri en uygun yöntemler olmakla beraber bu tür tedavilerde de hastanın düzenli olarak muayene olması ve kontrollerini aksatmaması da büyük önem taşıyor.