Doğru diş temizliği yapabilmek dişlerimiz ve sağlığımız için büyük önem taşır. Diş temizliğimizde diş taşlarının da tamamen temizlenmesi oldukça önemlidir. Diş taşları diş etlerimizde oluşan kireçimsi bir görüntüye sahip olan bakteri yuvalarıdır. Bu bakterilerin dişlerimizden tamamen arınabilmesi için evde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle bir temizlik yapabilirsiniz. Dişlerinizi çürüklerden korumak istiyorsanız, günde 2 bardak süt içerek diş yüzeyindeki mineral kaybını giderip çürük oluşumunu engelleyebilirsiniz. 

DÜZENLİ SÜT TÜKETİMİ ÇÜRÜKLERİ ÖNLÜYOR!

Süt içtikten sonra da düzenli ağız hijyenin sağlanması ile birlikte düzenli süt tüketiminin diş çürüklerinin oluşumunu azalttığını belirten uzmanlar aşırı asitli ve şekerli yiyecekler mikroorganizmaların etkisini artırır. Sütteki kalsiyum ve fosfor bu mikroorganizmalara doğal bir savunma sağlar. İnanç, özellikle çocukların şeker tüketimlerinin fazla olduğunu bu sebeple günde 2 bardak süt içerek dişlerinde oluşabilecek çürüklerin önlenebileceğini belirtti.

DİŞLERDE KARBONAT MUCİZESİ

Evde kolayca diş taşı temizliği yapmanız için gereken tek şey karbonat. Karbonat ı diş fırçanıza sürerek ardından dişlerinizi bununla fırçalayabirsiniz. BU uygulamada dikkat etmeniz gereken tek nokta karbonat tuzlu bir madde olduğundan bu maddeyi diş etlerinize ve dilinize değdirmeden uygulama yapmanız olacaktır.