Rengi kararan ve kolun diğer bölgelerine oranla daha koyu olan dirsekler can sıkıcı olabilir. Bunun nedeni genetik özellikleriniz olabileceği gibi, dirseklerinizi sürekli masaya dayayarak çalışmakta kararan dirsek nedenleri arasındadır. Eğer bu bölgede bulunan cilt renginiz her zaman koyu değilse, ölü cilt hücreleri nedeniyle kararmış olabilir. Peeling sonrası, ağartıcı özelliği bulunan limon gibi doğal ürünleri kullanarak dirsek bölgesindeki cilt rengini bir kaç ton açabilirsiniz. 

PEELİNG UYGULAMASINI AKSATMAYIN

Dirsekleriniz çok sertleştiyse öncelikle peeling yapmanız gerekebilir. Peeling için yüz ve ellerde kullanılan ticari peeling ürünlerinden kullanabilirsiniz. Daha doğal bir çözüm için meyve özlü peeling maskelerini öneririm. Tabii güzellik salonunda yaptıracağınız kimyasal peeling daha kısa sürede ve daha etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır ama 3 günde 10 güne kadar (kullanılan kimyasala göre) iyileşme süresine ihtiyacınız olabileceğini unutmayın.

MALZEMELER

1 çay bardağı deniz tuzu

1 çay bardağı susam yağı

1 kaşık portakal yağı

1 kaşık okaliptus yağı

HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeleri karıştırın. Ve bu karışımı haftada 3 defa dirseklerinize uygulayın. Aynı zamanda bu karışımı uyguladıktan sonra limon ile dirseklerinizi ovmayı ihmal etmeyin.