Değeri Bilinmeyen Kakao Yağının Mucizevi Faydaları!

Yüksek bir antioksidan deposu olan bu yağ, çikolatanın en yoğun ham maddesidir. Peki kakao yağı tam olarak nedir? Ne tür faydalar içerir? Hepsini sizler ile paylaşıyoruz.

Değeri Bilinmeyen Kakao Yağının Mucizevi Faydaları!

Bu kadar çok kozmetik ürününün etken maddelerinden biri olmasının en büyük sebebi de budur. Evde kolayca saklayabilmek için katı halinde bulundurmanızı öneririz. Ancak kullanım için benmari usulü de kolayca eritebilirsiniz. Kakao tozu insan yaşamının birçok alanında kullanılan benzersiz bir ürün. Sadece tatlı ve içeceklerin değil, doğal kozmetiğin çok değerli bir bileşeni. Önemli olan kakao tozunu nasıl kullanacağınızı bilmek. Kakao artık mutfaklarımızdan çıkarak güzellik kaynağımız haline geliyor. Kakao tozuyla cildinizin isteklerine yanıt verecek maske tariflerini açıklıyoruz.

CİLT GÜZELLEŞTİRİCİ KAKAO MASKESİ

2 çorba kaşığı sıvı bal ve aynı miktarda kakaoyu karıştırın. Cilde uygulanan bu tatlı yapışkan karışımı 15 dakika bekletin. Ilık su ile yıkayın. Yulaf ezmesi, kakao ve balı birer yemek kaşığı olmak üzere karıştırın. Maskenin daha fazla sıvı kıvamda olması için biraz su ekleyin. Cildi temizler, besler, cildinizin daha genç görünmesini sağlar ve yumuşatır. Güzellik amaçlı kullandığınız doğal maddelerden gerekli verimi almak için düzenli kullanmalısınız. Bir doğai maske, gün aşırı sürülerek en az 5 hafta uygulanmalı.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri