D Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir?

Yapılan araştırmalar D vitamini eksikliği ile eklem ağrıları arasında doğrudan bir ilişki olduğunu ortaya çıkardı. Araştırmaya göre eklem ve kas ağrısı yaşayanların yüzde 74'ünde D vitamini eksikliği saptandı.

D Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir?

Yapılan araştırmalar D vitamini eksikliği ile eklem ağrıları arasında doğrudan bir ilişki olduğunu ortaya çıkardı. Araştırmaya göre eklem ve kas ağrısı yaşayanların yüzde 74'ünde D vitamini eksikliği saptandı. D vitamini eksikliğinin giderilmesi için yapılması gerekenleri sizler için araştırdık.

GÜNEŞTEN FAYDALANIN

Modern yaşam tarzının getirdiği kapalı ortamlarda çalışma ve sosyalleşme durumu, günümüz insanının en büyük sorunlarından biri. Bu yaşam tarzına sahip kişilerde D vitamini eksikliği daha fazla görülüyor. D vitamini sorununu gidermenin yollarından biri elbette güneş ışınlarından daha fazla faydalanmak.

D vitamini eksikliği sadece kas ve eklem ağrılarına sebep olmakla kalmaz ayrıca halsizlik, yorgunluk, depresyona eğilim, tansiyon, kalp ve diyabet gibi birçok hastalıkla ilişkilendirilir.

Tükettiğimiz besinlerle yeterince D vitamini alamasak da yiyeceğimiz yağlı balık türleri, yumurtanın sarısı ve tereyağ gibi besinler D vitamini bakımından zengindir.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.


[G-#12869]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR