Çörek Otunun Faydaları!

Bilimsel ismiyle NigellaSativa yapısında bitkisel protein, karbonhidrat ve yağ ile beraber vücudumuz için yararlı kalsiyum, potasyum, demir, çinko, selenyum, A,B,C ve E vitaminlerini barındıran çörek otunun mucizevi faydaları şu şekildedir:

Çörek Otunun Faydaları!

Çörek otu yağı bilimsel ismiyle NigellaSativa yapısında bitkisel protein, karbonhidrat ve yağ ile beraber vücudumuz için yararlı kalsiyum, potasyum, demir, çinko, selenyum, A,B,C ve E vitaminlerini barındırıyor.

Yapısındaki bileşenler vasıtasıyla bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olan çörek otu toz şeklinde de kullanılmaktadır. 2 tatlı kaşığı kadar aldığınız çörek otunu havanda döverek yağını çıkarıp bu şekilde de kullanmanız mümkündür.

Her derde deva olan çörek otunun mucizevi faydaları başlıca şu şekildedir:

• Kan şekerini dengeler, iştah kontrolü sağlanır.
• Sindirimi kolaylaştırır.
• Geceden sabaha azalan enerjinizin yükselmesine yardım eder.
• Mide rahatsızlığınız varsa, bulantı, ağrı gibi durumlarda rahatlatıcı etkisi vardır. Reflü rahatsızlığı olan kişilerin daha dikkatli kullanmaları gerekmektedir.
• Yorgun düşen karaciğerin toparlanmasında etkilidir.
• Uzun süreli kullanıldığında zayıflattığı klinik araştırmalarca ortaya çıkmıştır. Çünkü vücutta insülin hassasiyetinin oluşmasına (hücrelerin insülini tanıması) yardım eder.
Tüketilen çörek otu yağının soğuk sıkım olması vücudun yararlanabilmesi bakımından çok daha etkilidir. Soğuk sıkım yöntemi ile herhangi bir kimyasal ve ısıl işleme uğramamış olur. Bu şekilde yapısında ki bileşenlerden tam anlamıyla fayda verirken besin değerini de korursunuz.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR