Derimiz bir çok hastalığın önlenmesinde ve tedavi edilmesinde oldukça faydalı bir yoldur. Özellikle ayaklarımız bir çok organımızın sinir sistemini de içerisinde barındırdığından iç organlarda oluşan hastalıkların da tedavisinde ayak üzerindeki bazı noktalar büyük önem taşımaktadır.

SOĞUK ALGINLIĞINI ÖNLEYİN!

Mevsim geçişlerinde etkili olan soğuk algınlığı problemleri, özellikle ani hava değişimleriyle ortaya çıkıyor. Bazen bitkisel bazen ilaç tedavisi uygulanan soğuk algınlığı için bazen de şaşırtan tedavi yöntemleri ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de ıslak çorap ile uyumak. Bu yöntemle çoraplarınızı sıcak suyla ıslatıp, suyunu sıkarak giydikten sonra yatarsanız, soğuk algınlığını önlemiş oluyorsunuz. Çünkü ıslak çorap, kan dolaşımınızı hızlandırıyor ve vücut ısınızı dengeleyerek ideal dereceye ulaştırıyor. Hızlanan kan dolaşımınız ise soğuğa karşı direncinizi arttırarak soğuk algınlığı riskinizi azaltıyor. Islak çorap yöntemini denemek için lütfen önce doktorunuza danışın.

KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRIYOR

Islak çorap ayaklarınızdaki sinir sistemini harekete geçirerek iç organlarımızın iyileşmesinde ve tedavi edilmesinde büyük rol oynar. Bu yöntemle birlikte kan dolaşımınız da oldukça iyi çalışarak gün içerisinde daha dinç ve enerjik olmanızı sağlar.