Uzmanlar, özellikle yaz aylarında hem güneşin zararlı ışınlarından korunma hem de alerjik hastalıklardan korunmak için, kadınların ve erkeklerin dikkat etmesi gerekenler hakkında önemli uyarılarda bulundu. Uzmanlar, bireylere özellikle kaliteli güneş gözlüğü alması gerektiklerini öneriyor. Bu unsurlara bağlı olarak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da şunlardır;

Camı kırılmaya dirençli olmalıdır. 

Çerçeve de kırılmayan metaryelden üretilmiş olmalıdır.

Çerçeve yüzü tamamen saran tipte olmalıdır.

Özellikle bahar aylarında birçok alerjik göz hastalığı rahatsızlığının sıklıkla görüldüğünü vurgulayan uzmanlar, hem güneşin zararlı ışınlarından korunma hem de alerjik hastalıklardan korunmak için kaliteli güneş gözlüğü kullanılmasını ve satın alınmasını öneriyor. 

Çerçevenin gözlük alırken ne kadar çok önemi varsa gözlük camının da gözlere zarar vermeyecek materyallerden yapılması bir o kadar önemlidir. Çocuklarda göz bozulmaları özellikle bu materyallerin kullanımından meydana geldiği gibi satın alınırken de  göze uygun bir cam olmasına özen gösterin.

Bu yüzden gözlük seçimlerinizi lisanslı ve marka değerine gerçekten güvendiğiniz camlarında ultraviyole ışıklarına karşı duyarlı olma özelliği bulunan ürünlerden yana kullanmanız sizin için en sağlıklı seçim yolu olacaktır.