Yaş ilerledikçe eğer önlem alınmazsa ciltte sarkmalar kaçınılmazdır. Bunun önüne geçebilmek için öncelikle yapmanız gereken doğru beslenme ve düzenli egzersizi yaşam biçimi haline getirmektir.

Bunların yanında cildinize destekleyici olarak bakım uygulamanız da şart. Deniz tuzu, içeriğinde bulundurduğu sağlığa yararlı mineraller sayesinde vücudun gençleşmesini ve güzelleşmesini sağlar. Üstelik her kullanım sonrası, cildinizde gerginliği fark edebilirsiniz.

GÖZENEKLERİ SIKILAŞTIRIYOR!

Ciltte gözenek sıklığını artıran deniz tuzu, bir süre kullanıldıktan sonra derinizin yenilenmesini ve canlı görünmesini  sağlar. Bu yenilenme sırasında, ten renginizin de açıldığını fark edebilirsiniz. Tuz, cilt yenilemesi yaparken aynı zamanda vücudunuzda yer eden lekeler ve yaralar için de çözüm sağlar.

Haftada 1 ya da 2 kez deniz tuzuyla sıcak bir duş alırsanız kısa bir zaman içinde faydasını görürsünüz. Vücudunuzu sıcak su ve deniz tuzu olan küvette bir süre dinlendirin. Ardından ilik suyla durulayın. Bu işlemi düzenli olarak haftada bir defa olmak üzere cildinize dairesel hareketlerle masaj yapar bir biçimde uyguladığınızda etkisini uzun vadede guzel bur biçimde alabileceksiniz.