Her kadın zaman a meydan okuyarak hep genç kalma arzusu içindedir. Öyle ki bu istek ve arsunu gerçekleşebilmesi için kozmetik ve bakım ürünlerine de bir o kadar para ve emek harcanmaktadır. Oysa ki bu durumu sağlamak ve hep genç kalmak için tüketeceğimiz ürünlerin bitkisel ve sağlığa yararlı olması da bir o kadar önemlidir. İçeriğinde ne olduğunu bilmediğimiz kimyevi ürünlerin kullanımındansa her kadının mutfağında bulunabilecek bitkisel ürünlerden yararlanmak daha mantıklı bir olgu olmaktadır. İşte bu isteğinizi en ucuz bir biçimde gerçekleştirebilmeniz adına kırışıklıkların önlenmesine karşı uygulayabileceğiniz bitkisel bakım önerilerinin sizler için derledik;

CİLT KIRIŞIKLIKLARINA LİMON SUYU MUCİZESİ

Limon suyu içeriği itibarı ile doğal ve cildi gerginleştirme özelliğine sahiptir. Cildinizdeki kırışıklıkları ve genişlemiş hatları sıkılaştırmada oldukça etkili olan limon suyunu, gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere 2 defa, derin kırışıklıkların üzerine sürerek uygulayabilirsiniz. Limon suyunun bir miktar cildinizi kurutması oldukça olası olacaktır. Ilık su ile yıkadığınız cildinize sonrasında nemlendirici sürmeyi unutmamalısınız.

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN YOĞURT MASKESİ TARİFİ

Bu maskeyi uygulamadan önce gözeneklerinizi açmanız oldukça önemli. İster çok iyi temizleyerek ister buhar banyosu ile gözeneklerinizi açtıktan sonra bu maskeyi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

MALZEMELER

Yarım çay kaşığı bal

1 tatlı kaşığı yoğurt

Çeyrek muz

Yarım portakalın suyu

UYGULANIŞI

Bütün malzemeleri bir kâse içerisine koyun. Muzu ezin ve hepsini karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımınızı parmaklarınızın ucu ile cildinize masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık bir su ile cildinizdeki maskeyi yıkayın. Cildinizi yıkadıktan sonra nemlendirici kullanmayı da unutmayın!

Ayrıca kırışıklıkları yok etmek için bu maskeler haricinde çok daha farklı yöntemler de mevcut.

Gülmek yüz kaslarınızı harekete geçireceğinden kırışıklıkların oluşumunda azalmaya neden olur.

Evden çıkmadan önce mutlaka güneş koruma etkili nemlendiriciler kullanmak cildinizin kırışmasını önleyecektir.

Cildinizi düzenli olarak nemlendirerek cildinizin ihtiyacı olan elastikiyeti sağlamış olacaksınız.

Konuşurken kaşlarınızı çatmamaya özen göstermelisiniz.