Ülkemizde pek bilinen bir hastalık olamasa da virtiligo hastalığı deri üzerinde oluşan oldukça tehlikeli bir hastalıktır. Cilt üzerinde hangi ten rengine sahip olursanız olun beyaz lekeler halinde görülen bu hastalık vücudun hemen hemen her yerinde oluşarak derinin görünümüne bir farklılık katmaktadır. 

Bu hastalık cilde rengini veren maddelerin azalmasından dolayı çıkmakta olup bu hastalığın geçmesi adına tedavi yöntemleri de oldukça işe yaramaktadır. Bu hastalık türüne pek rastlanmasa da sıklıkla görüldüğü bölgeler eller, kollar ve bacaklar olmaktadır. Bu hastalığın ciltte daha belirgin hale gelmesine sebep olacak bir diğer unsur da güneşte bronzlaşmak olacaktır.

Bu hastalığın iç organlara verdiği herhangi bir zarar olmadığı için bu sorunu giderebilmek adına cildinize krem uygulaması yapabilirsiniz. Tedavi sürecini dermotolog sayesinde planladığınız için bu tedavi sürecinde kremlerin düzenli kullanılması oldukça önemlidir. Bu hastalığın tedavisinde de hastalığın psikolojisinin düzenli olarak kontrol edilmesi ve bu süreçte hastanın psikolojisi de oldukça önemlidir. Bu rahatsızlığı taşıyan hastanın bulunduğu ortamında huzurlu bir ortama sahip olması büyük önem taşımaktadır.