Özellikle her türlü cilt tipine sahip olan isanların kullanması gereken tek bir ürün varsa o da cilt nemlendiricileri olmaktadır. Genç yaşlarda siyah nokta temizliği yerine daha çok cildi dinlendirecek ve nemini kaybetmemesi için bakım uygulanmalıdır. Ayrıca bu yaşlardaki çocukların ciltlerine yapay ürünler kullanmaları da oldukça yanlıştır. Bunun yerine evde bulunan doğal malzemeler kullanılarak bakımı yapabilmeleri sağlanabilir.

EN SIK YAPTIĞIMIZ CİLT BAKIMI HATALARI

Sağlıklı bir cildin en büyük düşmanlarından biri de ucuz makyaj malzemelerinin kullanılmasıdır. Bu ürünler direkt olarak cildin yapısını bozmaya ve yağlandırmaya hatta sivilcelendirmeye yönelik maddeler içerir. Özellikle gece makyaj çıkarmamak ve bu şekilde uyumak oldukça yanlış davranışlardan biri olacaktır. 

İDEAL CİLT BAKIMI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

GÜNEŞ KREMİ

Güneşin zararlı etkileri cilt sağlığımızı da oldukça etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Bu zararlı etkileri ortadan kaldırabilmek için güneşe çıkmadan önce mutlaka bir güneş koruyucu uygulaması yapmanız şarttır.

SİVİLCE GEÇİRME

Çoğu akne kremi, cildi kurutur, iltihaplanmayı arttırır. Güzellik uzmanları salisilik veya laktik asit içeren ürünler kullanmanızı hatta maske konusunda da kil maskelerine başvurmanızı öneriyor.

BOYUN BAKIMI

Boyun sahibinin yaşını ilk bakışta hissettiren bir organdır ve bu yüzden de özel ilgi ister. Burada deri incedir ve tıpkı yüzünüz kadar hassas bir bakıma ihtiyaç duyar. Cildinize buz küpü sürün

GÖZALTI MORLUKLARI

Gözaltındaki dairelerden kurtulmak için yüz masajından yararlanın. Bu işlem kan akışını uyandırıyor, cildi yumuşatıyor ve halkaları yok ediyor. Bu uygulamayı evinizde kendi kendinize de yapabilirsiniz.

EL BAKIMI

Eller de tıpkı boyun gibi özel bakıma ihtiyaç duymaktadır çünkü ellerimizdeki deri ince ve narindir. Bu yüzden düzenli olarak nemlendirebilir ve tıpkı yüzünüzde yaptığınız gibi elleriniz için de yaşlanma karşıtı kremler kullanabilirsiniz.