Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Çil Maskesi

Yüzümüzde ve vücudumuzda bulunan çillerden çoğu kadın rahatsızlık duyar. Kimi kadınlar ise masumiyeti temsil ettiğini düşünür. Tıbbı olarak bakıldığında iki çeşit çil bulunmaktadır.

Çil Maskesi

Çil Maskesi

Yüzümüzde ve vücudumuzda bulunan çillerden çoğu kadın rahatsızlık duyar.  Kimi kadınlar ise masumiyeti temsil ettiğini düşünür. Tıbbı olarak bakıldığında iki çeşit çil bulunmaktadır. Bir kısım çiller doğuştan genetik oluyor bu tip çiller yaş ilerledikçe azalıyor ancak yaz aylarında oldukça belirginleşiyor. İkinci tip çiller ise güneş ışığından cildimizi yeterince koruyamamamızdan kaynaklı oluşuyor. Bu tip çiller kış aylarında kaybolup yaz aylarında belirginleşiyor

Yüzümüzde oluşan minik çil lekeleri aslında çözümsüz değil. Doğal yollar ile görüntümüzü güzelleştirmek mümkün. Çillerimiz ile baş edebilmek için aşağıdaki pratik maskeleri kendiniz hazırlaya bilir ve uygulaya bilirsiniz. Unutmayın biz kadınlar her zaman kendimize vakit ayırmalıyız…

Limon cildimizin rengini açmak ve özellikle güneşten dolayı oluşan çillerin renklerini tenimizin rengine eşleştirmek için mükemmel bir çözüm. Ani değişiklikler beklemeyin.  Her gün temizlediğiniz cildinize bir iki damla limon sürün yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra soğuk su ile cildinizi yıkayın. Hem cildinize direk C vitamini uygulamış olursunuz hem de zaman içerisinde çillerinden kurtulursunuz.

Süt ile yapılan cilt maskelerinde laktik asit bulunduğundan dolayı bu tip maskelerin üst tabakadaki ölü derinin soyulmasına neden olduğunu unutmayın. Bunu salatalık ile birleştirdiğimizde cildinizi rahatlatıp çil lekelerinden kurtulmanız mümkün. 15 gün boyunca uygulayacağız bu karışım çillerde azalmaya hatta yok olmaya neden olacak. Yapacağınız tek şey bir çay bardağı sütün içerisine bir adet salatalık doğramanız. Karışımı 2-3 saat bekletin ve daha sonra salatalıkları suyunu bir tülbent yardımı ile sütün içerine sıkın. Elde ettiğiniz sıvıyı pamuk yardımı ile çilli bölgelere sürün. Bu işlemi cildinizdeki çillerin yoğunluğuna göre 10-15 gün uygulaya bilirsiniz.

İlerleyen dönemlerde farklı ve yine pratik çil maskesi tariflerimizi siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunacağız. Sağlık ve güzellikle kalın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR