Özellikle pazarlarda ve marketlerde rahatlıkla bulabileceğimiz cennet hurmasının vücut sağlığımız açısından öyle bir faydaları ortaya çıktı ki, duyanlar kulaklarına inanamadı. Halk arasında 'Trabzon hurması' olarak da tabir edilen cennet hurması, içerinde yüksek miktarda vitamin ve mineral bulundurduğundan, vücudumuz için önemli bir besin kaynağıdır. İşte cennet hurmasının bilinmeyen faydaları...

CENNET HURMASININ FAYDALARI

Cennet hurması, vücut sağlığımız için önemli olan antioksidanları içermektedir. İçeriğinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde, vücudumuzu hastalıklara ve dış etkilere karşı korumaktadır.

Halk arasında 'Trabzon hurması' olarak da adlandırılan cennet hurması, özellikle yaşlı insanların göz sağlığı için altın değerinde bir kaynaktır.

Cennet hurması, C vitamini açısından önemli bir besin kaynağıdır. Vücudumuzu hastalık sürecinde dış etkenlere karşı koruyarak, hasta olmamızı engeller.

Hemen hemen herkesin yaşadığı ortak sorun haline gelen, mide ve bağırsaklarda yaşanan problemler için cennet hurması tam bir şifa kaynağıdır. Mide ve bağırsakların düzenli olarak çalışmasını sağlayan C vitamini deposu cennet hurması, kabılığı önler. 

Şifa deposu cennet hurması, özellikle kalp sağlığını koruma görevi üstlenerek, herkes tarafından tüketilen bir meyve haline geldi.