Burun Tıkanıklığına Zeytinyağı İyi Gelir mi? Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Burun tıkanıklığı nedir? Burun tıkanıklığı nasıl geçer? Tıkanıklığı açmak için zeytinyağı kullanılır mı? Doğal yöntemlerle burun tıkanıklığı nasıl açılır? İşte size tavsiyeler...

Burun Tıkanıklığına Zeytinyağı İyi Gelir mi? Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Zeytinyağı antibakteriyel, antifungal ve dekonjestan özelliklerinden dolayı burun tıkanıklığını açmaya destek olabilir. 

1. Yöntem

Zeytinyağını burun tıkanıklığı açmak kaydıyla kullanmak için bir miktar zeytinyağını cezvede ısıtıp ılık hale getirin. Bunu burun damlalığına aktarıp tıkalı burnunuza 1-2 damla damlatın.

2. Yöntem

Aktardan Atkuyruğu otu ve Nergis çiçeği satın alın. Eşit miktarda At kuyruğu otu ve Nergis çiçeği yaprakları havanda güzelce dövülerek ezilir. Bu karışıma, bir miktar zeytinyağı ilave edilir ve su ile sulandırılarak bir gün dinlenmeye bırakılır ve süzüldükten sonra, her saat başı 4-5 damla burna damlatılır.

3. Yöntem

Mısır kökü bir miktar suyun içine alınıp kaynatılıp süzüldükten sonra elde edilen su; zeytinyağı ve nane suyu ile  karıştırılarak birleştirilir. Elde edilen karışımdan hastalık süresince tıkalı buruna çekilir.

4. Yöntem

Küçük bir tencereye suyu kaynatın. Bu suya 1 yemek kaşığı zeytinyağı atın. Başınıza havlu sarıp, zeytinyağı buharını burnunuza çekin.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri