Hem sağlıklı bir yaşamın hem de fit bir vücudun özellikle kadınlar üzerindeki olumlu etkisi düşünüldüğünde bunun olmasını sağlayacak besinlerin de önemli bir hayli artmış oluyor. Kilo vermeyi kolaylaştıracak yiyecekler ile kilo verme sürecinizi çok daha hızlı bir şekilde geçirebilirsiniz.

KİLO VERMEYİ KOLAYLAŞTIRAN DOĞAL BESİNLER

YEŞİL ÇAY

Yeşil çayın içerisinde bulunan maddelerin vücutta meydana gelen yağ yakımını hızlandırdığı bilinmektedir. Günde 2 bardak kadar tüketilen yeşil çay vücudunuza sandığınızdan çok daha fazla fayda sağlayacaktır.

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

Süt ürünleri içerdikleri yüksek orandaki kalsiyum ve proteinler sayesinde mevcut kas yapınızın korunmasına ve vücudunuzda daha az miktarda yağ depolanmasında da yardımcı olurlar.

KAHVE

Sabah erken saatlerde ya da spordan bir saat kadar önce tükettiğiniz kahve yağ yakımını kolaylaştıracaktır. Geç saatlerde kahve tüketmemeniz uyku düzeninizin bozulmaması adına faydalı olacaktır.

KIRMIZI BİBER

Yemeklerinize her gün düzenli olarak ekleyeceğiniz bir çorba kaşığı kırmızı biber, hızlı bir şekilde yağ yakımı yapmanızı kolaylaştıracaktır.

MERCİMEK

Haftada üç gün tüketeceğiniz kurubaklagil ile sağlıklı bir kilo verme sürecine de girmiş olacaksınız.

TAM TAHILLAR

Tam tahıllı besinlerin sindirimi çok daha uzun sürede gerçekleştiğinden bu sürede çok daha fazla yağ yakılmasını sağlarlar.