24 Ağustos 2019
  • Istanbul 25.56°
  • Ankara 19.44°
  • Izmir 27.22°
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 19:58
Yatsı 21:25
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın282,95

Bu Meyveler Kabızlık Problemine Şifa oluyor!

Bazı besinler birtakım sorunları vücuttan uzaklaştırmak için yardımcı oluyor. Hayati fonksiyonları sürdürmek için doğru beslenmek oldukça önemlidir. İşte hangi meyve hangi rahatsızlığa iyi geliyor sizler için araştırdık...

Bu Meyveler Kabızlık Problemine Şifa oluyor!

Besinlerin gücü vücudumuzdaki bir çok hastalığa sebep olmakla beraber bazı hastalıklara bitkisel bir deva niteliğinde olmaktadır.

İçerdiği vitaminler sayesinde sinirler, cilt ve saçlar için çok yararlı. Mango potasyum, lif ve kuvvetli bir antioksidan deposudur. Ayrıca içeriğinde yüksek oranda A vitamini, C vitamini ve E vitamini içerir. 

Mangodaki ana gıda maddesi şekerdir. Ham mangonun üzerinde biraz tuz serpip yemek yaz aylarında aşırı terleme sonucu oluşan tuz ve demir kaybını azaltır. Yaz aylarındaki içecek tercihlerimizde farklı bir tat olarak denenebilir.

Meyvelerde ekşimsi tat veren tek madde C vitamini değil. C vitamini kivide çok fazla miktarda bulunuyor. Kivi birçok kanser çeşidinin tedavisinde önemli bir yere sahiptir.

Kivideki lif oranı yüksektir. Lif oranı yüksek olunca su tutma kapasitesi de yüksek oluyor. Buna bağlı olarak bağırsakları çalıştırması ve kabızlığı önlemesi ayrıca önemli bir özelliğidir.

Sodyum ve magnezyum başta olmak üzere kalsiyum, demir gibi birçok minerali de normal bir meyveye göre daha yüksek oranda bünyesinde bulunduruyor.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri