23 Temmuz 2019
  • Istanbul 28°
  • Ankara 24°
  • Izmir 29°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST101.372
Dolar5,696
Euro6,3756
Altın259,61

Bu İçeceği Çok Fazla Tüketenlerin Felç Olma Riski Artıyor!

Ülkemizde herkesin tükettiği bir içecek haline gelen kolanın vücuda herhangi bir yararı bulunmamaktadır. Bunun yanında vücuda getirdiği hastalıklar ve zararları da saymakla bitmiyor.

Bu İçeceği Çok Fazla Tüketenlerin Felç Olma Riski Artıyor!

Kola tüketimi özellikle çocuklar ve gençler tarafından yoğun olarak gerçekleştirilse de reklam kampanyaları, uygun fiyatlar ve değişen alışkanlıklar neticesinde yaşı ilerlemiş kişiler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Ancak çok sevilen bu içeceğin vücudumuza verdiği zararlar da bir o kadar çok. Kolanın yararları olmamakla birlikte zararlarını da saymakla bitiremiyoruz. Bu zararların yanı sıra  bir de vücudunuzda felç riskini tetiklemektedir.

Bu içeceklerin sürekli tüketilmesi halinde bunama ve felç riskini de kat kat arttığını orta koydular. Uzmanlar 7 yıl boyunca kolanın yarattığı zararları araştırarak bu içeceğin tüketilip tüketilemeyeceğini araştırmalar ışığında açıklamışlardır.

İçerisinde bulundurduğu kimyasalların yanı sıra zararlı zehir maddeleri de rastlanan kolanın içeriği insanlar üzerinde çeşitli hastalıklar doğurmakla birlikte hiç geçmeyecek ve sürekli yaşamak zorunda olacağımız fiziksel rahatsızlıklara da davetiye çıkarıyor. Yapılan bu araştırmalar sonucunda, yaş ve yapılan egzersizinde bu hastalıkları etkileyen faktörler arasında yer aldığı söyleniyor. Bu hastalıklardan biri de sürekli felçli kalma durumu. Felç rahatsızlığına yakalanma riski çok fazla olduğundan bu içeceği tüketmemeye fazlaca önem gösterilmesi gerekir.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri