Sadece tek başlarına tüketildiğinde yarar sağlayan besinlerle aslında vücudumuza hiçbir yararı olmayan gıdaları aldığımızda vücudumuza zarardan çok fayda sağlamaktadır. Kombinasyonları vücudumuza yarar sağlayan o besinleri sizler için sıraladık.

ELMA VE BİTTER ÇİKOLATA

Elma ve çikolatayı birlikte tükettiğimizde çikolatanın zararlı etkileri yok olup sağlıklı bir besin kombinasyonuyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu ikili bağışıklığı güçlendirerek beynimizin daha iyi çalışmasına kalp ve damarları sağlıklı bir hale getirerek kanser hastalığını önlüyor.

PORTAKAL SUYU VE YULAF EZMESİ

Çok iyi bir detoks karışımı olan bu ikili sindirim sistemimizi düzenleyerek vücudumuzu toksinlerden arındırıyor.

DOMATES VE CİĞER

Demir eksikliği rahatsızlığı olan kişilerin bu ikiliyi birlikte tüketmeleri bu sorunlarını ortadan kaldırmaya yetecektir. Özellikle ciğerle domates beraber tüketildiğinde domates ciğerin içeriğinde bulunan demirin vücut tarafından daha hızlı emilmesine yardımcı olmaktadır.

LİMON VE MAYDANOZ

Maydanoz ve limon da çok sağlıklı bir ikili olarak bilinir. Maydanozda bulunan demirle limonda bulunan C vitamini birleştiklerinde metabolizma hızımızı arttırarak bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir.

DOMATES VE ZEYTİNYAĞI

Domatesin içeriğindeki likopen zeytinyağı ile birleştiğinde etkisini daha çabuk göstermektedir.

BİBERİYE VE ET

Et önemli bir protein kaynağı olmasından dolayı ne ile pişirildiği de büyük önem taşımaktadır. Biberiye ile pişirdiğiniz etten vücudunuza oldukça fazla yarar sağlayacaksınız.