Bitkilerin gücü soluduğumuz havanın kalitesini çok fazla etkilemektedir. Bundan ötürü ortamımızda yetiştirdiğimiz bitkilerin özenle seçilmeleri gerekmektedir. Kimyasal içeren ev kokularını artık bırakabilirsiniz artık size önereceğimiz bitkilerle ortamınızdaki havayı kirden arındırabilirsiniz.İşte havayı arındıran o bitkiler...

ÇİN HERDEMYEŞİLİ

Tropikal ve ılıman bir bölgede yetişen bu bitki doğrudan güneş aldığında solar. Bitkinin bakımında doğrudan güneş almamasına özen gösterilmesi gerekir.

ALOE VERA BİTKİSİ

Bu bitki iyileştirici antibiyotik olarak bilinmektedir. Evde bakımı yapılırken sıcak ve güneş gören bir yere konulmalıdır.

BÜYÜK FLAMİNGO ÇİÇEĞİ

Anti amonyak olarak bilinen bu bitki amonyak üzerinde yok edici bir etkisi bulunmaktadır. Bu bitkiyi amonyağın bol kullanıldığı yerler olan mutfak ve banyolarınızda konumlandırırsanız amonyağın havaya verdiği zararı en aza indirirsiniz.

PERU MUMU

Peru mumu bir kaktüs bitkisidir. Özellikle bulunduğu alanlarda büyük etki göstermektedir. Başınız çok ağrıyorsa bu bitkiyi yaşam alanınızdan ayırmayın. Baş ağrısına birebir olan bu bitkiyi fazla sulamamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

ŞAMADORA DAĞ PALMİYESİ

Şamadora bitkisi çok ışık sevmez. Bu bitkiyi loş ve çok ışık almayan yerlerde muhafa etmeniz gerekiyor. Antiseptik özelliğiyle koyduğunuz alanın havasını temizleyerek kaliteli nefes almanıza yardımcı olmaktadır.

KURDELA ÇİÇEĞİ

Havanızdaki tüm kirli bakterileri emerek size sağlıklı yaşam ortamı sunan bir bitkidir.