Salatalık özellikle detoks listelerinin vazgeçilmez sebzesi olarak bilinmektedir. Salatalık içeriğinde yer alan yararlı mineraller sayesinde vücudumuzda detoks etkisi yaratarak daha hızlı zayıflamamızı ve vücudumuzdaki fazla ödemin atılmasına yardımcı olacaktır. Vücudu kramplara karşı koruyan bu sebze bunun yanı sıra bir potasyum deposudur.

Domates içeriğinde yer alan likopen sayesinde vücutta oluşan enfeksiyonların büyük ölçüde azalmasını ve vücutta baş gösteren şişliklerin giderilmesine yardımcı olur.

Karpuz içeriğindeki fazla su ve antioksidan özelliğiyle büyük bir detoks kaynağı olmakla birlikte damarların genişleyerek kanın daha hızlı ve sistematik akışına yardımcı olmaktadır. 

Ödem giderici ve idrar söktürücü özelliğiyle bilinen yaban mersini tüm bunları yaparken vücudumuzdaki potasyum oranını da korumaktadır. Antibiyotik özelliğiyle de bilinen yaban mersini özellikle şeker hastaları için önemli bir şifa kaynağıdır.

Havuç içeriğinde barındırdığı antioksidan ve mineral özellikleri sayesinde vücutta bulunan fazla toksinlerin atılmasına yardımcı olarak metabolizmamızı hızlandırarak gözlerimize parlaklık veren oldukça faydalı bir sebzedir. Bu sebze sürekli tüketildiği takdirde kansızlığı da öznleyici bir şifa kaynağı haline gelmektedir.