24 Temmuz 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 16.67°
  • Izmir 25°
İmsak 03:56
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:36
Yatsı 22:18
BIST102.556
Dolar5,7271
Euro6,3871
Altın261,77

Bu Besinler İçeriğinde Yüksek Oranda Şeker Barındırıyor!

Beslenme rutinimiz içerisinde yer alan sağlıklı olduğunu düşündüğümüz bazı besinler yüksek oranda şeker içeriyor. İşte fark etmeden şeker tüketmemize neden olan besinleri sizler için sıraladık…

Bu Besinler İçeriğinde Yüksek Oranda Şeker Barındırıyor!

Meyve suları her ne kadar sağlıklı görünseler de içeriğindeki meyvelerden ve yapay şekerden ötürü vücudumuzda şeker oranını arttırmaktadır. Çünkü içeriğinde meyve barındıran bu içecekler ister istemez vücudumuzda şeker alımını gerçekleştiriyor.

Çoğunlukla sabah kahvaltılarımızın vazgeçilmezi mısır gevrekleri de içerdikleri şeker oranıyla dikkat çekiyorlar. Tüketilen bir kase mısır gevreğinin içerisinde bulunan şeker oranı bile besinlerinizin tehlikeli olmasını sağlıyor. 

Marketlerden satın aldığınız konserve gıdaların içeriğinde bolca şeker bulunmaktadır. Bu yiyecekler konservelenirken şekerden arındığı için içeriğine yapay şeker katılmaktadır.

Diyet yapanların vazgeçilmezi kuru meyvelerde içeriğinde bolca şeker bulunmaktadır. Kuru meyveler kurutulduklarında şekerlerini kaybettikleri için ayrı bir şekerleme işleminden geçirilmektedir.

Özellikle bebeklerinize yedirdiğiniz hazır meyveli yoğurtlar içeriğinde bulunan aromalar ve yapay şekerden ötürü çok sağlıksızdır. Bu yoğurtları tüketmek yerine evde yoğurdun içerisine katacağınız taze meyvelerle aynı tadı fazlasıyla yakalayabilirsiniz.

Tüm bunların yanında kızarmış pataeslerin vazgeçilmezi ketçapın içinde bolca miktarda şeker bulunmaktadır. Bir kaşık ketçapın içeriğinde yaklaşık 15 gram ağırlığında şeker barındırmaktadır. Bu yüzden bu yapay şeker içeren sağlıksız ürünleri tercih etmemeniz sağlığınız için çok yararlı olacaktır.


Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri