Bitkisel içerikli zayıflama kürlerinin içerisinde mutlaka bulunan ve zayıflamaya oldukça yardımcı baharatlar sayesinde oldukça kolay zayıflamak mümkündür. Bu baharatlarla hazırlanan karışımlarla kolay kilo verebilmeniz için önerilerde bulunduk.

TARÇIN

Gün içerisinde surekli açlık duygusu hissediyorsanız bunun sebebi kan şekerinizin dengesiz olmasıdır. Kan şekerini dengeleyen en önemli baharat ise tarçındır. Tarçının eklendiği her içecek veya şeker içeren yiyecek size daha az zarar verecek ve kan şekerinizi olumlu anlamda dengeleyecektir.

TARÇINLI SÜT İLE ZAYIFLAMA

Ilık bir hale gelinceye kadar ısıttığınız sütün icerigine ilave ettiğiniz bir tutam tarçınla hazırladığınız zayiflama kürünü gece yatmadan 4 saat öncesinde tükettiğinizde oldukça etkili bir zayıflama programına katkı sağlamış olacaksınız. 

KİMYON

Kimyon, karın şişkinliğinin giderilmesi ve yağ yakım metabolizmasının çalışmasında olumlu katkılar sağlıyor. Emziren anneler için de uygun olan bu baharatı özellikle bakliyatların haşlama suyuna eklemenizi öneriyorum. Bu sayede, fasulye, mercimek, börülce gibi besinlerin gaz yapmasını önlersiniz.

KİMYON ÇAYI İLE ZAYIFLAMA

Kaynamış sıcak suyun içerisine ilave edeceğiniz bir tutam kimyon baharatıyla yağlarınızın yakılmasına yardımcı olabilirsiniz. Özellikle bölgesel yağlarından şikayetçi olanlar bu içeceği spor yapmadan önce içtiklerinde yağ yakımına destek olmuş olacakalardır.