Boyun Ağrılarının Asıl Sebebi Ortaya Çıktı!

Son yıllarda artan boyun problemleri, özellikle masa başı ve bilgisayar kullanarak çalışanları önemli ölçüde etkiliyor. Bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak amacıyla bazı önerilerde bulunduk.

Boyun Ağrılarının Asıl Sebebi Ortaya Çıktı!

Boyun ağrılarınızın sebebi bilgisayar karşısındaki oturma bozukluğu olabilir.Son yıllarda artan boyun problemleri, özellikle masa başı ve bilgisayar kullanarak çalışanları önemli ölçüde etkiliyor. Ağrıların en önemli nedeni ise yanlış duruşlar.

BOYUN VE BAŞ AĞRISINDAN KURTULMANIN YOLLARI

Boyun ve baş ağrısından kurtulmak için monitörün konumunu doğru bir şekilde ayarlamak gerekiyor. Eğer çok alçaksa, sırtınızı eğmeniz veya sandalyeyi aşağı indirmeniz gerekiyor. Bu yüzden ekran monitorunun göz hizanıza paralel bakması çok önemli bir unsur olmakla birlikte boynunuzun çok fazla zorlanmasını engelleyerek omurgasal rahatsızlıkları da tamamen önlemiş olacaktır.

BOYUN AĞRISININ GERÇEK NEDENİ

Boyun ağrınızın nedeni tam karşınızda olabilir. Boyun ağrısı en sık doktora başvuru nedenleri arasındadır. Genellikle aniden tek başına şiddetli bir yakınma olarak başlamayıp günlük yaşantının stres ve gerilimi ile zaman içinde artarak belirginleşir. 

Bir yere oturduktan sonra, gözlerinizi yumup uzanın. Uzandıktan bir süre sonra gözlerinizi açın bilgisayar ekranı tam göz hizanızda konumlandırılmalıdır. Gerekirse, göz seviyesinde hizalayamıyorsanız, göz hizasına gelebilecek şekilde monitörün altına bir yükselti yardımıyla konumlandırabilirsiniz. Bu sayede boynunuzu yormadan rahat bir oturma düzeni yaratmış olacaksınız. 

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri