Doğanın bizlere mucizesi olan bitkiler ilave edildikleri her şeyi sağlıklı ve faydalı yapmaktadır. Özellikle günlük hayatımızda oldukça fazla kullandığımız sabunların içerisine ilave edildiklerinde cildimize oldukça faydalı bir ilaca dönüşebiliyorlar. Cilt sorunlarına birebir gelecek olan bu sabunların kullanım alanlarını ve hangi cilt sorununa iyi geldiğini ve şifa olacağını anlattık.

KAYISI SABUNU

Ciltte oluşan sivilceleri, akneleri ve acılı sivilceleri anında geçiren kayısı sabunu tıpkı kayısı çekirdeği yağının gösterdiği yararlar gibi cilt üzerinde yaşlanmayı ve kırışıklığı büyük oranda önleyerek cildin daha genç daha canlı görünmesine yardımcı oluyor.

KÜKÜRTLÜ SABUN

Ciltte oluşan sivilceleri büyük oranda önleyerek ergenlik döneminde çıkan akne ve acılı sivilcelerin büyük oranda kaybolmasına yardımcı olmaktadır. Cilt üzerinde de antiseptik özelliği gösterir.

KİL SABUNU

Cilt üzerinde antioksidan etkisi göstererek cildin arınmasını sağlar. Ayrıca siyah noktalar üzerinde oldukça eğilimlidir. Gözeneklerin temizlenerek sıkılaşmasana büyük oranda yardımcı olur.

GÜL SABUNU

Akne sorunlarını gidererek cilde canlılık katar. Ayrıca cildin parlamasına büyük oranda yardımcı olurken akne problemlerini de çözer.

PAPATYA SABUNU

Cilt üzerindeki enfeksiyonlara çok iyi gelmektedir. Özellikle faydalarını gözler uzerinde gördüğümüz bu sabun göz altı torbalarının bas düşmanıdır.