Makyaj bugüne kadar birçok kusurumuzu kapatmak adına başvurduğumuz en etkili yoldur. Sivilcelerinizi makyajla kapatma yöntemlerini sizlerle paylaşacağız. Sivilcelerden, sivilce lekelerinden, siyah noktalardan şikayetçi olan bayanlar için en kolay yöntem makyaj hileleridir. Bu basit yöntemler için gerekli olan bazı malzemeler ve teknikler vardır. Bu yüzden sivilceleri makyajla kapatma yöntemlerini bilmek gerekmektedir. Bu yöntemler bilindiği takdirde artık sizde kusursuz ve doğal görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.

CİLDİNİZİ NEMLENDİRMEK

Sivilceleri makyajla gizlemeye başlamadan önce ilk olarak cildinizi nemlendirmek ve temizliğini yapmalısınız. Bunun için de yüzünüzü önce su ile güzelce yıkayın ve daha sonra da bir peeling, tonik ya da bakım kremi aracılığı ile nemlendirilmesini sağlayın.

TEN RENGİNİZE UYGUN FONDÖTEN

Bu işlemden sonra, teninize uygun olarak seçtiğiniz bir fondötene ve bu fondötenden bir – iki ton daha koyu olan bir başka fondötene ihtiyacınız olacak. Önce açık renk fondöteni bir fırça yardımı ile cildinizin her yerine dağıtın. Daha sonra bu fondötenden daha koyu renkteki diğer fondöteni ise, cildinizde sivilcelerin daha yoğun olduğu bölgelere uygulayın. Aynı şekilde bu fondöteni uygularken de makyaj fırçası kullanın ki, fondöten cildinize eşit şekilde dağılsın.

Bu uygulamalardan sonra, bir pudra yardımı ile cildinizdeki fondöteni yüzünüze sabitleyin. Bunun için fondöten sürdüğünüz bölgelere yani tüm cildinize pudra uygulamasını yapın. Bunun için, isterseniz pudranın kendi süngeri ile dağıtma işlemi yapabilir, isterseniz de büyük bir makyaj fırçası ile dağılımı sağlayabilirsiniz. Tüm bu uygulamalardan sonra diğer ürünleri de kullanarak makyajınızı istediğiniz görünüme getirebilirsiniz. Size önerimiz, makyajınızdaki ilgiyi cildinizden çok gözlerinize çekmeniz. Gözlerinizi ön plana çıkaracak bir makyaj ile, tüm ilgiyi cildinizden çok gözlerinizde toplamayı sağlayabilirsiniz.